Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak wybierać wyciskarkę?

2 maja 2016

Na rynku mamy obecnie dużą ilość różnych urządzeń służących do wyciskania soku. Wśród nich są także wyciskarki. Wiele osób myli je z sokowirówkami. Tymczasem są zupełnie inaczej zbudowane urządzenia, do tego różnią się one zasadą działania.

Co powinniśmy wiedzieć na temat wyciskarek? Na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich zakupie? Wyciskarki Pracują z bardzo wolnymi, ale bardzo precyzyjnymi obrotami. Ich istotnym elementem jest wałek ślimakowy, który miażdżąc owoce bardzo dokładnie wyciska znajdujący się w owocach sok. Nie jest to sok klarowny, zawiera drobne cząstki owoców, pijemy więc odżywczy i bogaty w witaminy napój. Otrzymany dzięki wyciskarce sok możemy być przechowywany w lodówce. Zdrowy sok to nie jedyne co przygotujemy w wyciskarce.

Otrzymamy w niej także smaczny mus. Wśród tych urządzeń można wyróżnić dwa rodzaje. Różnice pomiędzy nimi polegają na metodzie wyciskania soku. Do wyboru mamy wyciskarki elektryczne i ręczne. Wśród tych elektrycznych wyróżnić można urządzenia jedno- oraz dwuślimakowe. Za bardziej efektywne, a więc za bardziej dobre uważany jest drugi rodzaj wyciskarek. Sok z nich zawiera wiele witamin i składników mineralnych.

dobra wyciskarka Wyciskanie soku z nich zajmuje więcej czasu, ale za to w owocach nie pozostaje nawet kropla soku. Moc wyciskarek elektrycznych jest bardzo różna. Najsłabsze mają moc 100 W, te najsilniejsze pracują z mocą 450 W. Szybciej przygotujemy sok w tych o większej mocy, da się w nich nawet wycisnąć sok z twardych warzyw i owoców.

Zalety wyciskarek to: możliwość otrzymania pełnowartościowego soku nie tylko z owców, ale także z ziół i warzyw liściastych; możliwość mielenie twardych produktów i przygotowania musów; prosta obsługa i czyszczenie. Wśród producentów wyciskarek renomą w chwili obecnej cieszy się Hurom. Do cieszących się największym uznaniem konsumentów modeli wyciskarek należą: wyciskarka Hurom HH 2G P-TYPE oraz Hurom HH 2G. Zastosowano w nich bardzo innowacyjne rozwiązania, dzięki którym otrzymanie zdrowych soków trwa bardzo szybko.