Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jakie są najlepsze wyciskarki?

9 maja 2016

Samodzielnie wyciśnięty sok jest zdecydowanie bardziej bogaty w składniki odżywcze i o wiele bardziej smaczny od tego kupionego. Do przygotowania wartościowego soku w szybki sposób potrzebna nam będzie dobrej jakości wyciskarka. Jaką więc wyciskarkę powinniśmy kupić?

Wiele osób myli wyciskarki z sokowirówkami. Zasada, na której opiera się działanie obu tych urządzeń jest jednak zupełnie inna. Sokowirówki pracują bardzo szybko rozdrabniając warzywa i owoce na niewielkie cząstki. W czasie pracy urządzenia te bardzo mocno się nagrzewają, w efekcie zawartość składników odżywczych w uzyskanym soku jest niewielka. Pracujące znacznie wolniej wyciskarki, nie tną, ale miażdżą owoce, sok ma więc te same wartości odżywcze, co świeże owoce i warzywa. Są to jednak urządzenia nie tak wytrzymałe, jak sokowirówki, dlatego kupując wyciskarkę zwróćmy przede wszystkim uwagę, który model pozwoli na najlepiej otrzymać sok, a do tego wyróżni się swoją trwałością.

Opisanymi poniżej modelami wyciskarek na pewno warto się zainteresować. 

Green Star Elite

popularne modele wyciskarek Kosztuje niewiele ponad 2300 złotych. Wyciskanie soku przebiega trzy etapowo. W pierwszej kolejności owoce są rozdrabniane i miksowane. W trakcie tego procesu następuje rozluźnienie tkanek owoców, mogą zostać więc dokładnie zmiażdżone. Dzięki temu sok zachowuje wszystkie składniki odżywcze. Użytkownicy tego modelu podkreślają, że urządzenie można bardzo szybko rozłożyć. To zasługa zastosowania w miejsce śrub zatrzasków. Wyciskarka Green Star Elite pracuje z prędkością 110 obrotów na minutę. Model ten warto więc polecić osobom, którym zależy na kupnie szybkiego urządzenia.

Hurom HG 2G

wyciskarki Hurom Jest to wyciskarka wolnoobrotowa, którą można nie tylko łatwo rozebrać, ale także łatwo wyczyścić. Jest bardzo trwała, gdyż wykonano ją z nierdzewnej stali. Model posiada zabezpieczenie przed przegrzaniem. Nie da się jej także uruchomić niewłaściwie podłączając. Bardzo cicha praca jest dodatkową zaletą tego modelu. Do tego może ona ciągle pracować przez pół godziny. W zestawie znajduje się dwa rodzaje sit, dzięki nim uzyskamy albo klarowny sok, albo mus. Hurom HG 2G to wydatek około dwóch i pół tysiąca złotych.