Trwa ładowanie proszę czekać ...

Vitamix i jego cechy

19 maja 2017

Blender Vitamix ma dużą moc – 1200W. Dzięki niej oraz specjalnym ostrzom i mechanizmowi miksowania możliwe jest przygotowanie zup, sosów, koktajli o doskonale gładkiej konsystencji.

Blender posiada duży kielich, dzięki czemu przygotowanie obiadu o dużej wartości odżywczej dla całej rodziny nie sprawia problemu. Pożywienie zawsze jest pełne zdrowych składników i ma pełnowartościowe składniki.

Ma on zdejmowaną nakrętkę, dzięki czemu już podczas miksowania można dodawać poszczególne składniki. Przydatny jest też popychacz – sprawdzi się przy dużej ilości owoców i warzyw, bo nie zahacza o ostrza i pomaga przy dosypywaniu składników.

Obsługa

Największą zaletą Vitamixa jest fakt, że wykonano go z trwałych materiałów, obsługa nie sprawia problemu, w łatwy sposób można go też zainstalować.

Bezproblemowe jest też czyszczenie tego urządzenia. Myje się praktycznie sam, trzeba jedynie dolać mu wody i trochę płynu do naczyń. Następnie wystarczy włączyć go i zmieniać obroty od najniższych do najwyższych.

Solidny blender

Wyposażenie

Zestaw zawiera instrukcję obsługi w języku polskim, książkę z przepisami w języku angielskim i płytę CD z przepisami oraz wskazówkami technicznymi dotyczącymi użytkowania. Dodatkowo kielich Dry Blade posiada osobną książkę. Wszystko to pomoże w rozpoczęciu efektywnej pracy z Vitamixem.

Vitamix wygląda bardzo elegancko. Jest podobny do tradycyjnych, amerykańskich robotów z lat 60. Dostępny jest w czterech kolorach.

Jakość

Ciekawostką jest fakt, że ten blender pochodzi z USA i zdecydowana większość surowców, z których jest wytworzony, także pochodzi stamtąd. To doskonała kontroferta dla chińskich produktów.

Ma gwarancję na 7 lat, a jest to dość długi okres. Świadczy to o tym, że sprzęt jest dobrej jakości.

Blender ten posłuży jednocześnie do blendowania, miksowania, siekania, ubijania, podgrzewania, kruszenia lodu, mielenia mrożonych warzyw i owoców. Kielich Dry Blade dodatkowo zmieli ziarno i ugniecie ciasto.

Za pomocą jednego urządzenia można zatem:

• zrobić koktajle z dodatkiem lodu,

• zmielić lód,

• zrobić zupę-krem, pastę, krem,

• przygotować mleko roślinne domowej roboty,

• posiekać warzywa,

• przygotować mąkę,

• zrobić masło np. z orzechów,

• ugnieść ciasto.

Vitamix Super Pro 500 pracuje dość głośno, co jest jego jedyną wadą. Nieco ciszej pracuje jego nowszy model, czyli Super Pro 750. Tę głośność tłumaczy moc silnika, więc w zasadzie można przejść z tym hałasem do porządku dziennego i uznać go za naturalny.