Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zalety wyciskanych soków

20 maja 2016

Soki wyciskane doskonale nadają się do oczyszczania organizmu z toksyn i zbędnych składników, jakie się w nim gromadzą. Mają działanie przeczyszczające, co jest bardzo ważne dla poprawnego funkcjonowania naszego organizmu.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo toksyny gromadzące się w całym układzie pokarmowym i jelitach mogą wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Oczyszczając je nie tylko poprawiamy pracę naszego organizmu, ale zapewniamy sobie również lepszy humor, koncentrację i pamięć. Jest to również bardzo ważne z punktu widzenia skutecznego odchudzania się; dzięki oczyszczaniu organizmu można znacznie przyśpieszyć procesy metaboliczne, co bardzo pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi – oczywiście, przy równoczesnym przestrzeganiu zdrowej diety.

witaminy zawarte w sokach owocowychKolejną zaletą picia takich soków jest to, że dostarczają one nam mnóstwo energii. Nie od dziś wiadomo, że rośliny – szczególnie owoce i warzywa – zawierają w sobie bardzo wiele witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Świeżo wyciskane soki są prawdziwą bombą witaminową, a pijąc je możemy dostarczać do organizmu mnóstwo takich składników. Warto pamiętać, że przetwarzane czy dłużej przechowywane owoce i warzywa tracą sporo ze swojej wartości; w przypadku soków nie musimy się tego obawiać, bowiem całe bogactwo witamin i minerałów wciąż jest w nich w pełni obecne.

Oprócz witamin i minerałów, w świeżych sokach znajdziemy również wiele przeciwutleniaczy. Są to bardzo ważne składniki, które zwalczają w naszym organizmie wolne rodniki – te z kolei przyczyniają się do procesu starzenia komórek i mogą zwiększać ryzyko występowania najróżniejszych nowotworów. Powszechnie uważa się, że w owocach znajduje się dużo cukrów; jednocześnie mówi się nam, że cukry są niezdrowe dla naszego organizmu i mogą powodować nadwagę. Jest to prawda, ale w owocach znajdują się cukry naturalne, które są znacznie zdrowsze i korzystniejsze dla naszego zdrowia – służą przede wszystkim za doskonałe źródło energii. Oczywiście, również z nimi nie należy przesadzać, ale pijąc świeże soki w rozsądnych ilościach nie mamy możliwości ich "przedawkowania".