Trwa ładowanie proszę czekać ...

Żyć w zgodzie z prawdą

15 maja 2022

Zamknij oczy i oddychaj. Po prostu B-R-E-A-T-H-E.

To najprostsza rzecz, jaką można zrobić, ale w tym momencie nic innego nie ma znaczenia. Wdychasz nowe życie w swoje ciało i zasilasz wewnętrzne energie. Może poświęcasz na to tylko kilka sekund, a może długą medytację, ale ten czas jest Twój i tylko Twój. To jest moc, to jest lekarstwo, to jest wzmocnienie dla Twojej duszy i to jest niesamowite uczucie.

Nadszedł nowy rok i budzi się nowy ruch. Bez względu na to, kim jesteś, skąd pochodzisz, jakiej jesteś płci czy rasy, to Ty i tylko Ty określasz, kim jesteś jako osoba. Obudź w sobie tego ducha, który Cię wzmacnia i prowadzi. Nie bój się odpuścić i podążaj za swoim sercem.

Sztuka życia w prawdzie

Co to znaczy? To proste. Żyjemy zgodnie z prawdą i definiujemy swoje życie na własnych warunkach. Jesteśmy świadomi siebie, mamy silną pozycję i bronimy swoich działań i przekonań.

W dzisiejszym wpisie podzielimy się kilkoma wskazówkami, jak mówić swoją prawdę z miłością i szacunkiem. Przedstawiamy również wskazówki, jak mówić prawdę w życiu zawodowym, a także ćwiczenie z dziennika, które pomoże Ci określić i odkryć Twoją prawdę.

"Wiem na pewno, że mówienie prawdy jest najpotężniejszym narzędziem, jakie
mamy." ~ Oprah

Bądź prawdomówny wobec siebie.

Postanów sobie być delikatnym i kochającym, gdy będziesz przyznawać się do prawdy o sobie. To nie jest czas na obwinianie czy zawstydzanie. Zmierz się z tą prawdą z odwagą i miłością do samego siebie, a dzięki temu o wiele łatwiej będzie Ci podjąć kroki niezbędne do przywrócenia spraw na właściwe tory lub stawienia czoła sytuacji. Pamiętaj, że to Ty masz kontrolę.

Miej system wsparcia.

Wiara w siebie i posiadanie kogoś, z kim można się podzielić swoimi prawdami, jest bardzo ważna. Przyjaciel, członek rodziny, pracownik służby zdrowia, ktoś, kto cię wysłucha i da ci siłę. Kogoś, komu możesz naprawdę zaufać, kto widzi cię takim, jakim jesteś i wierzy w ciebie. Jeśli mówienie o swoich uczuciach, doświadczeniach, a w końcu o swojej prawdzie jest poza Twoją strefą komfortu i przywykłeś do trzymania spraw w tajemnicy, zmień to już dziś. Jest to niezbędne, a im szybciej dokonasz tej zmiany, tym lepiej.

Mówienie prawdy spowoduje zmiany.

My, ludzie, zwykle opieramy się zmianom, a mówienie prawdy je inicjuje. Przypomnij sobie, że zmiany są dobre i stanowią istotną część życia. Pamiętaj jednak, że Twoje mówienie prawdy prawdopodobnie spowoduje pewne zakłócenia. Tak, będzie to trudne, ale na dłuższą metę będzie to dobre. W zależności od Twojej prawdy, zmiana może być ogromna lub może po prostu wywołać zmianę w Tobie, być może najpotężniejszą ze wszystkich zmian.

Życie w zgodzie z prawdą poprzez pisanie dziennika.

Czas, aby to rozebrać i sięgnąć głęboko. To jest miejsce, w którym możesz pozwolić swoim myślom i emocjom swobodnie płynąć. Pisanie dziennika pomoże Ci ukierunkować energię i lepiej zrozumieć swoją wewnętrzną prawdę. Regularne pisanie dziennika pomaga zrównoważyć napięcie emocjonalne i pozwala spojrzeć na sprawy z innej perspektywy. W miarę możliwości staraj się pisać, kiedy czujesz się zrównoważony emocjonalnie lub neutralny. Pomoże Ci to wczuć się w energię obserwatora, dzięki której możesz zyskać najwięcej mądrości.
  1. Otwórz swój dziennik i przeanalizuj miniony tydzień lub miesiąc. Zwróć uwagę na momenty, w których doświadczałeś skrajnie negatywnych emocji, takich jak frustracja, gniew czy strach. Odnotuj również momenty, w których odczuwałeś intensywne pozytywne emocje, takie jak spokój, wdzięczność czy ekscytacja.
  2. Pozwól, aby emocje poprowadziły Cię do Twojej prawdy poprzez dialog z nimi. Zapytaj swoją złość, co chciała Ci powiedzieć: Czy ktoś przekroczył twoją granicę? Czy rozczarowałeś samego siebie? Teraz porozmawiaj z radością: Czy jakieś hobby, np. malowanie lub pisanie, sprawiało Ci ogromną radość? Czy dobrze się czułeś, gdy mogłeś odpocząć od dzieci?
  3. Zrób burzę mózgów na temat działań. Czy te prawdy inspirują cię do zmiany rutynowych zachowań, a nawet związków? Może sprawia, że chcesz zmienić priorytety lub przeprowadzić trudną rozmowę. Prawdopodobnie Twoja prawda sprawia, że chcesz podjąć jakieś działania, ponieważ mówienie prawdy jest bardzo wzmacniające!

Bycie szczerym wobec siebie jest piękną formą miłości do samego siebie. Oto kilka kolejnych porad , jak pogłębić relację z samym sobą.

Mamy nadzieję, że ten wpis zainspiruje Cię i rozpali w Tobie energię do wprowadzenia zmian. Życie w prawdzie i wolności to jedyny sposób, by żyć. Zacznij od uwierzenia w siebie.