Trwa ładowanie proszę czekać ...

Wybieramy wyciskarkę do cytrusów

6 maja 2016

Wyciskarka do cytrusów umożliwi nam przygotowanie świeżego, pożywnego, pełnego witamin soku z owoców cytrusowych. W trosce o zdrowie każdy z nas powinien każdego dnia spożywać spore ilości warzyw i owoców.

Część z nich, a zwłaszcza owoce, możemy zastąpić świeżo wyciskanymi sokami. Do przygotowania świeżego soku z owoców cytrusowych będziemy jednak potrzebowali wyciskarki do cytrusów. Ale czy wiemy, na co zwrócić uwagę, aby dokonać wyboru idealnej wyciskarki? Na rynku dostępnych jest kilka ich rodzajów. Różnią się one sposobem pozyskiwania soku oraz wielkością. Wśród wyciskarek do cytrusów znajdziemy między innymi wyciskarki mobilne z małymi nożami. Są także modele całkiem duże, z półlitrowym pojemnikiem na sok.

Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na pojemność zbiornika. Najmniejsze mają pojemność jednej szklanki, ale są także modele, w którym można jednorazowo przygotować aż lit soku. Bardzo wygodnym rozwiązaniem są pojemniki wyjmowane oraz modele, w których sok może spływać bezpośrednio do szklanki lub dzbanka.

sprzęt do wyciskania soku Wybierając wyciskarkę do cytrusów przyjrzymy się także jej mocy. Wydajniej pracują urządzenia o dużej mocy. W sklepach dostępne są modele o mocy od 20 do nawet 100 W. W niektórych modelach można regulować gęstość otrzymanego soku. Jeśli nie lubimy pić soku zawierającego drobinki owców, wybierzmy model, w którym sami będziemy mogli regulować gęstość spływającego soku dostosowując go do swoich preferencji.

Zainteresować powinniśmy się również tym, czy wybrany przez nas model wyciskarki został wyposażony w dodatkowe funkcje. W najnowszych modelach wyciskarek znajdziemy funkcję separacji miąższu. Odseparowanie cząsteczek owoców pozwoli nam delektować się wyjątkowo jednolitym i klarownym sokiem. Niektóre wyciskarki to wielofunkcyjne modele z nasadkami do wyciskania oleju, mielenia kawy i mięsa. Do tego mają one wymienne wałki ślimakowe, dzięki temu można przygotowywać w nich soki także z innych owoców niż cytrusy oraz soki z warzyw i ziół. Wyciskarki do cytrusów są na pewno urządzeniem, które przyda się każdemu.